Dom 2017-02-28T11:10:18+00:00
Loading...

Dla domu

Rozwiązania dla domu

Dla dobrego samopoczucia każdego człowieka niezbędne jest świeże powietrze. Kluczem do tego jest właściwa wymiana powietrza w budynku mieszkalnym. Zapewni  ją skuteczna wentylacja nawiewno-wywiewna. Stosując do tego celu urządzenia z rekuperacją uzyskujemy nie tylko oczyszczone, świeże powietrze przez cały rok, ale także zmniejszenie wydatków na ogrzewanie domu.

Taką wymianę powietrza w instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła zapewni centrala wentylacyjna nazwana rekuperatorem. Jest to najważniejsze urządzenie w całym systemie wentylacyjnym. Składa się ono z dwóch wentylatorów odpowiedzialnych za nadmuch świeżego i usuwanie zużytego powietrza, filtrów powietrza oraz wymiennika ciepła. To właśnie wymiennik powoduje ogrzanie powietrza świeżego ciepłem pochodzącym z powietrza usuwanego, co przynosi oszczędności finansowe użytkownikom.

To jednak nie jedyne korzyści tego rozwiązania. Wentylacja eliminuje wilgoć w pomieszczeniach, przykre zapachy oraz rozwój bakterii, pleśni i grzybów. Umożliwia również zamknięcie okien gwarantując ciszę, brak przeciągów, uciążliwych owadów, kurzu, a co za tym idzie zdecydowanie mniej sprzątania, jak również brak pyłków powodujących alergię.

Zatem zainstalowanie i użytkowanie w naszych domach odpowiednich systemów wentylacyjnych zdecydowanie poprawia komfort życia mieszkańców.